מה זה דפי נחיתה

מה זה דפי נחיתה

בכל מקום אנו שומעים את המושג דפי נחיתה. ובתור גולשים אנו גם נתקלים בסוגים שונים של דפי נחיתה. אך אולי באמת כדאי לעצור ולהסביר מה זה דפי נחיתה ולמה בכלל העסק צריך דפי נחיתה.

בתחום המדיה הדיגיטלית דף נחיתה הוא דף עצמאי אשר הוקם למטרות שיווק או קמפיין פרסומי. אנו מכנים אותו דף נחיתה מכיוון שזהו הדף שבו הגולש נוחת לאחר שלחץ על קישור בקמפיין פרסום. למשל קמפיין בגוגל או ברשתות חברתיות.

ישנם סוגים שונים של דפי נחיתה. הם נועדו להשיג מטרות שונות וגם להתאים לשלבים שונים של המשפך השיווקי. אך ברמת העיקרון דפי נחיתה מיועדים על מנת להניע את הגולש לבצע פעולה אחת פשוטה. דפי הנחיתה הם כלי יעיל לצורך השגת לידים וניתן להפיק מהם ערך רב, אפילו לצורך ביצוע מחקרי שוק.

מכיוון שדפי הנחיתה מיועדים לצורך ביצוע של פעולה אחת פשוטה, הדבר משפיע מאוד על כל העיצוב, המבנה והתוכן של הדפים. המשמעות של זה היא שהם מתרכזים אך ורק בקידום אותה המטרה והם נקיים מכל הפרעה אחרת. לא נוכל להגיד את אותו הדבר על אתר אינטרנט רגיל. למשל אם אתם עוסקים במכירות, באתר האינטרנט שלכם יכולים להיות עשרות מוצרים. אך דף נחיתה לעומת זאת יתמקד אך ורק בקידום של מוצר אחד (או שירות).

ההתמקדות במטרה אחת בודדת מתבטאת בדף אחד ללא תפריטים מורכבים. הדף יכול להיות קצר או ארוך, בהתאם לאופי המוצר והצרכים, אך הוא מוביל את הלקוח במסלול ברור המניע אותו לפעולה.

מדוע לא להפנות את הגולשים אל אתר האינטרנט של העסק? מבחינה טכנית אין שום בעיה להפנות את הגולשים לאתר האינטרנט שלכם. אך באתר שלכם ישנן הסחות שונות והוא אינו מתמקד במטרה אחת ספציפית. ולכן כוחו השיווקי חלש יותר מאשר דף הנחיתה.

היתרונות של דפי נחיתה

לדפי נחיתה ישנם כמה יתרונות מרכזיים:

יותר המרות ולידים – מכיוון שדפי נחיתה מתמקדים במטרה אחת ומתרכזים בקהל ממוקד, יש להם את היכולות להביא שיעורי המרה גבוהים יותר.

ניתן לבנות תוכן לקהל ספציפי – מכיוון שישנו פילוח קהל מדויק יש לנו את האפשרות לבנות תוכן בעל מסרים מדויקים ברמת התאמה גבוהה לקהל המטרה. ולא רק תוכן, כל העיצוב הגרפי תואם לקהל.

דפי נחיתה מספקים מידע חשוב על שוק היעד – יש באפשרותנו לבצע קמפיינים שונים במידיות שונות. כך אנו יכולים לנתח את הנתונים. על בסיס ניסוי וטעייה, אנו יכולים לחדד את המסרים השיווקיים וגם לראות מאילו ערוצים אנו מקבלים יותר טראפיק והמרות.

דף קטן – אתגר גדול

בעוד אין ספק בנחיצותם ויעילותם של דפי נחיתה, בפועל הם מהווים אתגר גדול. בעולם תחרותי לא בקלות הופכים את הגולש ללקוח. לצורך כך יש לתפור את המסרים הוויז‘ואלים בהתאמה אישית ובעזרת עיצוב גרפי ותוכן משכנע. אנו בלנדינג בחרנו להתמקצע בדיוק בתחום הזה של בניית דפי נחיתה.

צרו איתנו קשר

עיצוב ובניית דפי נחיתה
בהתאמה אישית.